LETNIE OPONY ZWYCIĘZCY TESTÓW

Ranking opon letnich – jedź bezpiecznie latem

Dobre opony letnie sprawią, że twoje auto będzie zachowywało się znakomicie na drogach, zarówno w deszczu, jak i na suchej drodze, podczas upałów które wpływają na właściwości opon. W sezonie letnim możesz spodziewać się, że rozgrzana droga będzie powodowała zwiększone zużycie bieżnika, poprzez wysoką temperaturę wpływającą na szybsze ścieranie wierzchniej warstwy gumy. Z kolei jazda w deszczu może być niebezpieczna, jeżeli w aucie nie zamontowałeś dobrych opon, o krótkiej drodze hamowania na wilgotnej powierzchni. Warto także zwrócić uwagę na występujący w deszczu aquaplaning, czyli zjawisko „pływania” auta na warstwie wody znajdującej się pod kołami. Dobre opony skutecznie usuwają wodę spod kół i nawet jazda po głębokich kałużach może być wówczas stabilna. Nasz ranking opon letnich pomoże ci wybrać dobre opony do jazdy latem, które będą miały pożądane przez każdego kierowcę właściwości i w których bezpiecznie pojedziesz na każdej trasie.

Niezawodny test opon letnich

Opony letnie są najczęściej budowane z twardej mieszanki gumowej, co wzmacnia ich wytrzymałość i odporność na wysoką temperaturę panującą latem oraz zmniejsza opór toczenia na suchej drodze. Z tego też powodu na ogół zużywają się one szybciej, dlatego warto wybierać opony wykonane w nowoczesnych technologiach, także z popularnej ostatnio mieszanki gumowej z dodatkiem krzemionki która zwiększa trwałość oraz wydłuża czas eksploatacji jednego kompletu opon. Pomocą w wyborze mogą być nasze testy opon letnich przeprowadzone przez kierowców, którzy dzielą się wynikami z użytkownikami serwisu testopon.com i przedstawiają swoją opinię. Przejrzyj teraz dostępne wyniki testów i sprawdź które opony najlepiej zaprezentują się w twoim aucie i będą pasowały do twojego stylu jazdy. Sprawdź porównania klasy opon oraz stosunku jakości do ceny i wybierz rozwiązanie które będzie odpowiadało twoim potrzebom.

Dobre opony nie muszą być drogie i dlatego z łatwością znajdziesz tutaj wiele propozycji, które pomogą ci wybrać opony do twojego pojazdu. Sprawdź różne kryteria, przeczytaj recenzje oraz przekonaj się co sądzą inni polscy kierowcy. Duża ilość dostępnych modeli i wiele kryteriów oceny pozwoli ci przekonać się, które opony będą pasowały do preferowanego stylu jazdy oraz tras po których najczęściej się poruszasz. A jeśli czujesz się zobowiązany, zostaw także swoją ocenę i dodaj informacje o twoich doświadczeniach. Każda opinia jest cenna i pozwoli jeszcze lepiej jeździć na polskich i europejskich drogach.