ZIMOWE OPONY ZWYCIĘZCY TESTÓW

Bridgestone Pirelli Michelin Toyo

Chcesz dołączyć do forum?

Swoje doświadczenia odnośnie stosowanych opon możesz zamieścić bezpośrednio nad menu „Testowanie opon”. Jeśli regularnie chcesz podzielić się własnymi spostrzeżeniami, polecamy skorzystać z bezpłatnego członkostwa. W tym celu wystarczy nacisnąć opcję „Rejestrowanie” na stronie www.testopon.com.

Ranking opon zimowych – opony na trudne warunki

Opony zimowe różnią się od swojego letniego odpowiednika konstrukcją, bieżnikiem i właściwościami, przez co są przystosowane do jazdy po śniegu, błocie oraz w trakcie gołoledzi i na mrozie. Nie są obowiązkowo wymagane prawem w Polsce, ale należy je mieć na trasie w niektórych krajach Unii Europejskiej, szczególnie na północy Europy. O tym, czy opona jest z prawnego punktu widzenia przystosowana do jazdy po śniegu, decyduje oznaczenie „M+S”, czyli „Mud+ Snow” - „Błoto + Śnieg” oraz znak płatka śniegu, znajdujący się na oponie.

Internetowy ranking opon zimowych

Opony zimowe wykonywane są z innej mieszanki gumowej niż opony letnie, która lepiej przylega do podłoża, co jest szczególnie ważne na trasach oblodzonych i zaśnieżonych. Skraca to drogę hamowania i ułatwia zatrzymanie auta na śniegu. Bieżnik posiada najczęściej głębsze rowki, co umożliwia odprowadzanie śniegu spod kół w stopniu, w jakim opona letnia nie mogłaby tego wykonać. Miękka guma sprawia również, że opona jest bardziej elastyczna i nie twardnieje pod wpływem mrozu, co polepsza stabilność auta i zwiększa kontrolę kierowcy. Zimą występuje także aquaplaning, czyli zjawisko ślizgania się auta na warstwie wody lub błota pośniegowego, dlatego ważne jest aby w konstrukcji bieżnika zastosowano odpowiednie rozwiązania zwiększające przyczepność na mokrych drogach. Uznaje się, że w zależności od szerokości geograficznej, opony powinno się wymienić na zimowe już w październiku, a zdjąć je w marcu.

Sprawdź nasz test opon zimowych

Serwis testopon.com powstał po to, aby dzielić się z innymi swoimi recenzjami i testami opon, także tych przeznaczonych na zimę. Znajdziesz tu ranking opon zimowych, który pozwoli ci sprawdzić przyczepność na drodze zimą, poziom emitowanego hałasu, czy też ekonomię jazdy, a więc zużycie paliwa. Nasi recenzenci to kierowcy, którzy zamieścili tu tysiące rezultatów testów, nadając oceny i pisząc własne opinie. Taki ranking ułatwi ci zakup nowego kompletu i sprawi, że zima nie będzie trudna – ponieważ twoje nowe opony zostały już przetestowane przez całe rzesze kierowców. Znajdziesz tu zarówno marki z kategorii budżetowe, a więc niedrogie i o dobrym stosunku jakości do ceny, jak i te z wysokiej półki, przeznaczone dla najbardziej wymagających kierowców. Przekonaj się sam, jak bardzo może pomóc ci to w wyborze test opon zimowych, nie zależnie od tego czy zmieniasz je po raz pierwszy, czy pokonałeś już niejedną zimę.